Rodičia Natálie z kauzy Čistý deň prišli za dcérou do ústavu: Po oznámení riaditeľa zostali v šoku

Boj o dieťa sa vyostruje! Rodičia Drahomíra(49) a Miroslav(49) nevideli svoju dcéru Natáliu (16), ktorá bola súdom zverená do resocializačného zariadenia, už 4 mesiace.
Najskôr sa liečila v Čistom dni v Galante, no po prevalení kauzy o tom, že mala byť v tomto ústave sexuálne zneužitá, ju súd preložil do zariadenia Komunity Ľudovítov v Polome. Obaja rodičia tam v stredu priniesli svojej dcére veci, riaditeľ im však žiadny kontakt s Natáliou neumožnil.

Hnev a sklamanie. Tak sa cítia rodičia Natálie, ktorí prišli do Polomy za svojou dcérou, aby jej priniesli veci a aspoň na pár minút sa s ňou stretli. Odvtedy, čo bola preložená do iného zariadenia, o nej totiž nič nevedeli a majú o ňu strach. „Toto nie je možné, aby som sa s dcérou nevidel celé štyri mesiace. Veď ja nemám záujem o cudzie dieťa, ja chcem vidieť vlastné dieťa, vlastnú dcéru. Riaditeľ zariadenia v Polome nám povedal, že nás k dcére nepustí, pretože nemáme žiadny súhlas od vyšetrovateľa. No pýtam sa, aký potrebujem súhlas, aby som videl vlastné dieťa? Veď ona nie je v base, je v zariadení, kde jej majú pomôcť,“ hovorí nešťastný otec, ktorý je z konania riaditeľa v zariadení v Polome šokovaný. „Zvyšoval na mňa hlas, kričal po mne, že budem mariť vyšetrovanie, ak ma za ňou pustí. Dokonca mi povedal, že dcéru nedostanem ani ja a ani manželka. Čo je toto za aroganciu, čo je toto za štát, keď nemôžem vidieť dcéru,“ dodáva nahnevaný Miroslav, ktorý išiel okamžite podať na riaditeľa trestné oznámenie.

Matka, otec a brat sa s Natáliou nestretli.

Matka, otec a brat sa s Natáliou nestretli.
Matka, otec a brat sa s Natáliou nestretli..
Zdroj: den, Nový Čas
Natália bola z Galanty preložená po tom, ako jej mama podala trestné oznámenie na zariadenie v Galante za sexuálne zneužívanie svojej dcéry. Polícia začala vo veci trestné stíhanie. Súd preložil Natáliu do zariadenia len na určitý čas, v pondelok mal jej pobyt v Polome podľa rozhodnutia súdu skončiť. A keďže súd nerozhodol inak, Natália mala  zariadenie v Polome opustiť. Prečo sa tak nestalo, je otázne.  „Podľa správnosti tam už dávno nemala byť. Ona je tam iba tak, bez rozhodnutia a nikto s tým nič nerobí,“ dodáva zúfalo otec. Rodičia tak zostali pred bránami sklamaní.

Zdroj:

http://www.cas.sk/clanok/452516/nataliu-z-centra-cisty-den-navstivila-ombudsmanka-kruta-sprava-pre-znicenu-matku/

0 comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.