Mediálna hystéria poslankyne Blahovej prekryla podstatné fakty

Poslankyňa SaS Natália Blahová napísala víkend pred bratislavským summitom lídrov EÚ rozhorčený blog o kauze Čistý deň. Ponechajme teraz bokom, že tak učinila so zámerom prekryť rokovanie európskych hláv. Podstatný je fakt, že v pračudesnom literárnom slohu predstavila Slovensku horor, postavený na tendenčne spracovaných informáciách. Bez štipky záujmu o objektívny pohľad na udalosti v Čistom dni vyrobila kauzu, ktorej filmová verzia by sa dala nazvať „Dom, kde znásilňujú malé princezničky“. Kto v reklame, a v politickej obzvlášť, vsadí na zneužívanie detí, má stopercentnú istotu, že upúta pozornosť. To pani Blahovej vyšlo na 100  percent.

Po rozpútaní všeobecnej hystérie prebehlo 14. 9. 2016 neverejné Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Predsedá mú Erika Jurinová (OĽaNO-NOVA) a jeho členkou je aj poslankyňa – blogerka Natália Blahová. Na neverejnom zasadnutí sa zúčastnili aj dvaja páni, ktorí boli na tlačovej konferencii označení za odborníkov, hoci sa danej oblasti nevenujú. Jeden z nich (na obrázku) je bývalý riaditeľ resocializačného centra, ktoré sa deťom nikdy nevenovalo. Druhý je niečo ako šéf krízového centra, ktoré nemá s riešením drogových závislostí nič spoločné.

Druhý z odborníkov je Ivan Leitman. Na tlačovej konferencii bol predstavený ako „riaditeľ občianskeho združenia na pomoc týraným a zneužívaným deťom“. Veľmi pekne obídené meno zariadenia, ktorému pán Leitman šéfuje. Toto zariadenie má totiž za sebou nejednu kauzu.

Ide o detské krízové centrum Náruč. A ak jeho bossa, pána Leitmana, predstavujú hystériu šíriace panie poslankyne ako morálnu autoritu, čo môže rozdávať ponaučenia iným, potom si musíme robiť vážne obavy o ich intelektuálnu integritu.

Pripomeňme si, ako bol odobratý malý Adamko svojmu otcovi. A najmä na to, aké traumy v Leitmanovej Náruči podľa médií prežíval: „Sprchujem sa v studenej vode. Nosím jedny boxerky celý týždeň a zmizlo mi už veľa vecí! Keď som bol chorý, nemohol som ani vyjsť z izby a bol som taký hladný. Veľmi, veľmi by som chcel ísť k svojmu ockovi.“ Alebo ďalší citát: „Posteľnú bielizeň naposledy menili pred dvoma mesiacmi.“ A aby bolo všetkým, aj rozhnevaným paniam poslankyniam jasné, o čo tu ide, pridajme k dobru ešte jeden výrok malého Adamka: „Diktujú mi, čo mám hovoriť ockovi do telefónu.“

Aj tieto informácie boli založené zväčša na jednostranných informáciách. Presne rovnakého prehrešku sa dopustila pani Blahová a ďalšie nabrúsené tety sa k nej unisono pridali. Rozdiel medzi Náručou a Čistým dňom je však v tom, že vtedy nikomu nenapadlo robiť z týchto udalostí politickú kauzu a prenášať nezvládnutú hystériu na pôdu parlamentu.

Prezident Kiska vtedy nealarmoval prezidenta policajného zboru, hoci ho vtedy nešťastný otec prosil o pomoc. Nezlietali sa parlamentné výbory. Našťastie, tento prípad dokázali, podľa Blahovej „neschopné“ orgány, vyriešiť správne aj bez hystérie poslankýň. Súd jasne povedal, že Náruč musí dieťa vrátiť otcovi.

Dve, možno tri opozičné poslankyne, ktoré majú svoju politickú kariéru účelovo postavenú na „láske“ k deťom (na to nezaberie iba sociopat, myslia si), bez dôkazu ukazujú poslaneckým prstíkom na toho, koho zničia preto, že im tak káže ich (politické) „svedomie. Pani Blahová rieši len mediálne príťažlivé prípady sexuálneho zneužívania detí. Nespustila mediálne orgie, keď ju kontaktovali s podozreniami, že dve dievčatá, vo veku 12 a 13 rokov sa stali matkami. Išlo o deti, ktoré si osvojila talianska rodina, keď mali 10 a 11 rokov!

Priviesť na tlačovku človeka, ktorého krízové centrum vie o právach detí menej ako Viera Tomanová, to je od pani Blahovej trúfalosť.

Prečo centrum Náruč nie je tiež verejne pranierované? Lebo pán Leitman bol v Hríbovej Lampe? Lebo dostal od Markízy finančný príspevok? Lebo sa objavuje po boku ombudsmanky Jany Dubovcovej?

Takže najnovšie poučenie z krízového vývoja intelektuálneho sveta poslankyne Blahovej a jej sufražetiek znie:

Ak sa objavujete v spoločnosti správnych ľudí a ešte im aj robíte štafáž na tlačovkách, žiadna mediálna poprava vám nehrozí.

Zdroj:

http://blog.etrend.sk/alexandra-macuchova/medialna-hysteria-poslankyne-blahovej-prekryla-podstatne-fakty.html

0 comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.