Kauza Čistý deň je minulosťou: Prokuratúra zastavila vyšetrovanie, podozrenia sa nepreukázali

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/10/1808819/Kauza-Cisty-den-je-minulostou–Prokuratura-zastavila-vysetrovanie–podozrenia-sa-nepreukazali

Riaditeľ zariadenia Čistý deň Peter Tománek
Riaditeľ zariadenia Čistý deň Peter Tománek
Zdroj: SITA/Marko Erd

12.07.2019 21:08

BRATISLAVA – Kauza Čistý deň je definitívne minulosťou. Podozrenia z týrania chovancov v resocializačnom zariadení sa nepreukázali. Informovala o tom televízia Markíza, pre ktorú Generálna prokuratúra (GP) SR potvrdila zastavenie vyšetrovania s tým, že nejde o trestný čin.

GP SR, ktorá dohliadala na vyšetrovanie, študovala závery polície vyše štyroch mesiacov, jej rozhodnutie však nakoniec žiadny zvrat do kauzy neprinieslo. Týranie chovancov v Čistom dni, na ktoré upozornila opozičná poslankyňa Natália Blahová (SaS), sa tak nepotvrdilo a spis pôjde do archívu. V zariadení sa však po vyšetrovaní potvrdili podozrenia zo sexuálneho zneužívania, jeden zamestnanec bol odsúdený a súd s ďalším pokračuje.

Čistý deň medzitým prišiel o akreditáciu a svoju činnosť ukončil. Stále ho však vyšetrujú pre možný podvod v súvislosti s dotáciami, ktoré počas svojho fungovania čerpal. V tomto prípade síce pôvodne trestné stíhanie zastavili, podľa generálneho prokurátora to však bolo predčasné a v máji preto prikázal vyšetrovanie obnoviť.

0 comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.